Massey Fergusonin edustaja vaihtuu - Turun Konekeskus traktorikauppiaaksi
Turun Konekeskus aloittaa Massey Ferguson traktoreiden ja työkoneiden maahantuonnin ja myynnin Suomeen kesäkuun alussa. Myynti alkaa traktoreilla, mutta valmistajalla on kiinnostusta laajentaa tarjontaa heinäkoneisiin, kurottajiin ja jopa leikkuupuimureihin.
Tilaajalle
Osaston luetuimmat
- Valtra esitteli täysin uuden traktorimalliston − uusi Q-sarja sijoittuu tehoiltaan ja kooltaan T- ja S-sarjojen väliin29.6.
- Elhon uudentyyppinen NK 10700 SF -perhosniittokone on mielenkiintoinen vaihtoehto – murskaimen korvaa karhotusruuvit7.10.2021
- Aurinkosähkö yleistyy vauhdilla – näin kätevästi tapahtui 5 kilowatin aurinkopaneelijärjestelmän asennus omakotitaloon12.3.2021
- Niittotavat puhuttavat nurmenkorjuuketjuissa – murskaimella vai ilman?22.4.2021
- Alansa ammattilainen: Harri Sukuvaara maatalouden jatkuvasta myllerryksestä – ”Kaikkeen ei voi vaikuttaa yrittäjänä, mutta oma ruutu pitää hoitaa hyvin, jotta pysyy mukana.”5.5.
- Bergmannin Royal-noukinvaunuihin uusia ominaisuuksia10.6.
- Jämäkkä Tuhti WS 180 DG -maansiirtovaunu sopii urakoitsijalle – DG-vaunussa on 40 % vähemmän osia ja 10 % vähemmän painoa, mikä säästää kustannuksia ja ympäristöä12.1.