Fendt Vario oli portaattomien tehonjakovaihteistojen suunnannäyttäjä – nyt niitä on kaikissa moderneissa traktoreissa
Fendt esitteli Vario 926 traktorinsa Agritechnica-näyttelyssä 1995. Kauan odotettu uutuus avasi uuden, portaattomalla voimansiirrolla varustettujen traktoreiden aikakauden.TilaajalleLue artikkelin tiivistelmäFendt Vario 926 esiteltiin 1995 Agritechnica-näyttelyssä, ja se aloitti portaattomien tehonjakovaihteistojen läpimurron traktoritekniikassa. Vuosikymmeniä jatkunut kehitystyö paransi hyötysuhdetta ja käytettävyyttä, ja nykyisin kaikissa Fendt-malleissa on Vario-vaihteisto.
Fendtin oma insinööriosaaminen ja tekninen sitkeys loivat perustan innovatiiviselle voimansiirrolle, joka määrittää edelleen traktorien ajomukavuuden ja tehokkuuden.
Tiivistelmä on Rengin, Viestimedian oman tekoälyavustajan, tekemä ja ihmisen tarkistama.Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat
