Video: Näin Amados SLT -monitoimikauha tekee kaksi työvaihetta yhdellä ajolla.
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
Mikkeliläisen Amados Markkinointi Oy:n SLT-monitoimikauha yhdistää siipilumikauhan ja hiekoittimen yhteen pakettiin. Tilanteen niin vaatiessa, kauhaa voi käyttää myös pelkästään hiekoittamisessa tai lumenaurauksessa.
Katso videolta, miten Amados hoitaa aurauksen ja hiekoituksen!
Lue Amadon SLH -monitoimikauhan esittelyjuttu Kiinnostaako lumiurakoinnin tehostaminen? – Amadoksen monitoimikauhalla hoituu auraus ja hiekoitus kerta-ajolla KV02/2021!
Osaston luetuimmat
- Tractor of the Year 2023 -kilpailu käynnistyi — mukana mielenkiintoisia uutuuksia ja erikoistraktoreita8.8. Tilaajalle
- Aurinkosähkö yleistyy vauhdilla – näin kätevästi tapahtui 5 kilowatin aurinkopaneelijärjestelmän asennus omakotitaloon12.3.2021
- Näillä keinoilla puutavarakuormain muuntuu näppäräksi maatilakuormaimeksi — kuormaimen monipuolinen käyttö vaatii tarkkuutta hallintalaitteilta20.6.2018
- Valtra esitteli täysin uuden traktorimalliston − uusi Q-sarja sijoittuu tehoiltaan ja kooltaan T- ja S-sarjojen väliin29.6.
- Puimurin oikeilla rengasvalinnoilla voidaan vähentää maan tiivistymistä ja varmistaa sadonkorjuun onnistuminen hankalissakin olosuhteissa — renkaan halkaisija tärkeämpi kuin leveys15.7.
- Traktoreiden jarrumääräykset muuttuivat vuoden 2018 alussa - milloin uudella traktorilla saa vetää jarrutonta työkonetta tai perävaunua?14.11.2018
- Alansa ammattilainen: Harri Sukuvaara maatalouden jatkuvasta myllerryksestä – ”Kaikkeen ei voi vaikuttaa yrittäjänä, mutta oma ruutu pitää hoitaa hyvin, jotta pysyy mukana.”5.5.