Ivecolta kevyt maastokuorma-auto

Ivecon uusi sarja on suunnattu ammatillisiin ja rakennuslogistisiin tehtäviin. Valmistajan mukaan Stralis X-WAY on täydellinen valinta maantiekäyttöön, joissa vaaditaan kevyttä maastoliikkuvuutta. Iveco esitteli uuden ajoneuvon ennakkoon Madridin tuotantolaitoksellaan World Class Manufacturing -palkinnon Kultamitaliseremonian yhteydessä.
"Maantieajoon ja kevyeen maastoliikkuvuuteen suunniteltu uusi X-WAY yhdistää lTrakker-alustan lujuuden New Stralis -kuorma-auton polttoaineensäästö- ja turvallisuusominaisuudet. Se tarjoaa tiekuljetuskuorma-autojemme kuten suorituskyvyn ja mukavuushyödyt yhdistettynä kovimman maastoajoneuvomme kestävyyteen. X-WAY:n avulla asiakkaamme voivat kulkea helposti ja luottavaisesti sen 'viimeisen kilometrin' työmaiden epätasaisissa ja joskus vaikeissa olosuhteissa toimituksia tehdessään", lupasi Ivecon tuotemerkkijohtaja Pierre Lahutte, Madridin tilaisuudessa pitämässään puheessa.
Osaston luetuimmat
- LH-Osa Turun Konekeskukselle
- Echon moottorisahauutuudet saatu Koneviestin kokeiluun
- Rajattoman pyörimisen salliva harvesterirotaattori Ponsse HH360 syntyi yhteistyössä Black Bruinin kanssa
- Energiapuukaupassa hinnat nousussa 2022 – halvempaa latvusmassaa ostettiin enemmän kuin karsittua rankaa
- Stora Enso auttaa uusia yrittäjiä alkuun – yrittäjäksi alkava saa sopimuksen, tukitoiminnot ja vuokrakoneet neljäksi vuodeksi
- Valio maksaa lisähintaa vastuullisesti tuotetusta maidosta
- Vetymoottorit yleistyvät – Hyundai Doosan Infracoren moottori sarjatuotantoon