Leguan Lifts tuo markkinoille uuden maastokelpoisen henkilönostimen – suurin nostokorkeus 16,8 metriä
Leguan Lifts ilmoittaa uuden Leguan 170 -mallin maailmanlaajuisesta lanseerauksesta. Uutuus on viimeisin lisäys All-terrain-mallisarjaan. Virallinen maailmanlaajuinen lanseeraus tapahtuu 26. helmikuuta 2026.Leguan 170 on uusi henkilönostin, joka liittyy Leguanin All-terrain-sarjaan jo olemassa olevien 195-, 225- ja 265-mallien rinnalle. Suurin nostokorkeus on 16,8 metriä, ja ulottuvuus vaakatasossa 8,9 metriä. Täyteen korkeuteen maksimikuorma on 250 kiloa.
Leguan 170 perustuu samaan konseptiin kuin muut sarjan mallit ja sisältää yhtenäiset ohjausjärjestelmät sekä automaattitoiminnot, jotka helpottavat käytön opettelua ja huoltoa.
Nostinta voidaan ohjata ja käyttää työkorista käsin, ja se on suunniteltu toimimaan vaativissa olosuhteissa. Uutuusmalli tarjoaa pienemmän koneen, jolla saavutetaan sarjan ominaisuudet kustannustehokkaasti.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat




