Areva Solar -aurinkoenergiaratkaisut - Sähkölasku sievemmäksi
Aurinkosähköstä on puhuttu jo vuosikymmeniä, mutta vasta viime vuosina sen tuottamisesta on tullut kannattavaa myös Suomessa, kiitos paneelien hintakehityksen viimeisen kymmenen vuoden aikana. Myös maatilat ovat heränneet tilanteeseen, ja uusilla laitoksilla on ryhdytty tuottamaan sähköä tilan omiin tarpeisiin.
Tilaajalle
Osaston luetuimmat
- Aurinkosähkö yleistyy vauhdilla – näin kätevästi tapahtui 5 kilowatin aurinkopaneelijärjestelmän asennus omakotitaloon12.3.2021
- Alansa ammattilainen: Harri Sukuvaara maatalouden jatkuvasta myllerryksestä – ”Kaikkeen ei voi vaikuttaa yrittäjänä, mutta oma ruutu pitää hoitaa hyvin, jotta pysyy mukana.”5.5.
- Video: Demecan biokaasulaitoksen ydinprosessi esittelyssä – kyseessä on kiintomädätys5.4.
- Niittotavat puhuttavat nurmenkorjuuketjuissa – murskaimella vai ilman?22.4.2021
- Itse tehty hukkakauramopo omalta pajalta – katse kasvuston tasalle16.7.2020
- Karhotin on erikoisella tavalla tärkeä kone - ota nämä asiat huomioon karhottimen hankinnassa19.11.2020 Tilaajalle
- Huolella kunnostettu pysyy kunnossa27.8.2015 Tilaajalle