Video: Stihl toi kauan odotetun ruiskutustekniikan moottorisahoihin — MS 500i tarjoaa kovan tehopainosuhteen
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
Koneviesti sai talven ajalle kokeiluun Stihlin uuden MS 500i -moottorisahan, joka on maailman ensimmäinen sarjatuotantoon päässyt ruiskutustekniikallinen moottorisaha. Saha mullistaa ruiskutustekniikan myötä järeiden moottorisahojen tehopainosuhteen ja tarjoaa myös erittäin kovan kiihtyvyyden. Sahan ominaisuuksien myötä se oli jo viime vuonna useimpien kilpasahaajienkin käytössä.
Lue myös Stihlin uusi MS 500i tuo ruiskutustekniikan moottorisahoihin -kokeilujuttu (KV Plus -artikkeli 7/2019)!
Osaston luetuimmat
- Valtra esitteli täysin uuden traktorimalliston − uusi Q-sarja sijoittuu tehoiltaan ja kooltaan T- ja S-sarjojen väliin29.6.
- Elhon uudentyyppinen NK 10700 SF -perhosniittokone on mielenkiintoinen vaihtoehto – murskaimen korvaa karhotusruuvit7.10.2021
- Aurinkosähkö yleistyy vauhdilla – näin kätevästi tapahtui 5 kilowatin aurinkopaneelijärjestelmän asennus omakotitaloon12.3.2021
- Niittotavat puhuttavat nurmenkorjuuketjuissa – murskaimella vai ilman?22.4.2021
- Alansa ammattilainen: Harri Sukuvaara maatalouden jatkuvasta myllerryksestä – ”Kaikkeen ei voi vaikuttaa yrittäjänä, mutta oma ruutu pitää hoitaa hyvin, jotta pysyy mukana.”5.5.
- Video: Demecan biokaasulaitoksen ydinprosessi esittelyssä – kyseessä on kiintomädätys5.4.
- Bergmannin Royal-noukinvaunuihin uusia ominaisuuksia10.6.