Nytekiltä hydraulinen Wieska-linko
Nytek Oy on rakentanut 160-senttisen pikkulingon hydraulikäyttöiseksi. Kyseessä on malli W160R, joka painaa 440 kiloa.

MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
Linko on suunniteltu pientraktoreihin, pienkuormaimiin ja kaivinkoneisiin. Lumen purkuun käytetään hydraulisesti ohjattavaa torvea.
Vakiona hydrauliikkavaatimus on 50 l/min (200 bar). Linko voidaan varustella työlaitteen hydraulituoton mukaisesti tehokkaammalla moottorilla. Roottorissa on neljä kiinteää heittolapaa, joiden halkaisija on 550 milliä.
Lue lisää
Osaston luetuimmat
- Avant Tecnolle oma myyntiketju20.5.
- Ota koneestasi arvokkaat GPS-laitteet ainakin yöksi talteen – yöksi pellolle jätetty kylvötraktori houkutus varkaalle20.5.
- Nuoren metsän hoidon tukitasoa nostetaan ja ehtoja lievennetään17.5.
- Häggblom möi osan liiketoiminnastaan – varaosa- ja kulutusosapalvelut sekä alavaunuosaamisen italialaisille17.5.
- Maxus e-deliver 3 -mallisto uudistui – nyt mukana täysin uusi malliversio13.5.
- Volkswgen ID.Buzz Cargo -täyssähköpakettiauto on esitelty15.3.
- Volvo Trucks avaa akkutehtaan Belgiassa17.5.