Siirry pääsisältöönSiirry hakuun
Siirry sivupalkkiinSiirry alaosaan

Vapo myy maa- ja metsäalueita nettihuutokaupalla

Kotimainen energiayhtiö Vapo myy omistamiaan maita nettihuutokauppa Huutokaupat.comissa. Vapo aikoo myydä jopa 1500 aluetta eri puolilta Suomea. Kohteiden yhteispinta-ala on noin 50 000 hehtaaria. Myytävistä maista merkittävä osa on metsätalouskäyttöön soveltuvia alueita.
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY

Tällä hetkellä Huutokaupat.comissa on myynnissä 25 Vapon maa-aluetta eri puolelta Suomea. Myytävien alueiden koot vaihtelevat noin kymmenestä lähes 400 hehtaariin. Huutoaikaa kohteilla on tällä hetkellä jäljellä kahdestakymmenestä yli 50 päivään.

Vapon maiden myynnistä vastaavan johtaja Pasi Koiviston mukaan myynti on ainutkertainen Suomen mittakaavassa.

"Metsämaan lisäksi myynnissä on varsin ainutlaatuisia kohteita ammattisijoittajien lisäksi vaikkapa metsästysporukoille ja luontoharrastajille. Ihan nopeasti kauppa ei tyhjene. Nyt myynnissä ovat ensimmäiset kohteet ja niitä tulee jatkuvasti lisää eri puolille maata. Kannattaa seurata aktiivisesti sivustolle uudistuvaa tarjontaa’’, Koivisto sanoo.

Linkki kaikkiin avoinna oleviin Vapon kohteisiin Huutokaupat.comissa: www.huutokaupat.com/fi/ilmoittajat/11366/vapo-oy

MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY