Novatron aloittaa Karera Oy:n RTK-korjausignaalin jälleenmyynnin
Karera Oy ja Novatron Oy ovat sopineet yhteistyön aloittamisesta, jonka myötä Novatron toimii jatkossa Kareran RTK-korjaussignaalin jälleenmyyjänä. Yhteistyön tavoitteena on tarjota parempi ja joustavampi palvelukokonaisuus yhden luukun periaatteella.Lue artikkelin tiivistelmäKarera Oy ja Novatron Oy aloittavat yhteistyön, jossa Novatron jälleenmyy Kareran RTK-korjaussignaalia. Liittyy palvelusopimuksiin.
Tiivistelmä on Rengin, Viestimedian oman tekoälyavustajan, tekemä ja ihmisen tarkistama.Novatronin uusi palvelusopimus sisältää jatkossa myös Kareran RTK-korjaussignaalin, mikä helpottaa asiakkaiden asiointia ja mahdollistaa entistä sujuvamman palvelun. Nykyiset Novatronin palvelusopimusasiakkaat voivat päivittää sopimuksensa sisältämään korjaussignaalin ottamalla yhteyttä Novatronin myyntiin.
Tiedotteen mukaan taustalla on molempien yritysten halu tarjota asiakkaille kustannustehokas ja helppo vaihtoehto saada kaikki koneohjausta tukevat palvelut kerralla yhdestä paikasta.
Yhteistyö astui voimaan 15.4.2026, ja osapuolet odottavat sen tuovan merkittävää lisäarvoa ja asioinnin helppoutta asiakkailleen.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat



