Tapahtumakalenteri 2020

Koneviestin tapahtumakalenterista näet lähiaikoina olevat koneaiheiset näyttelyt ja tapahtumat. Mikäli tiedossasi on Koneviestin lukijoita kiinnostava tapahtuma, lähetä siitä hyvissä ajoin tietoa toimitukselle palautelomakkeen kautta. Toimitukselle voit ilmoittaa myös mahdollisista virheistä tapahtumien tiedoissa.

Koneviesti ei vastaa mahdollisista muutoksista tai virheistä. Tiedot ennen näyttelymatkaa kannattaa varmistaa näyttelyorganisaatiolta.

2020

Tammikuu

28.1. Korjausrakentaminen, Messukeskus, Helsinki
31.1.–1.2. Sarka-messut, Seinäjoki

Helmikuu

12.–13.2. Talvitiepäivät, Messukeskus, Tampere
12.–13.2. Viherpäivät, Jyväskylä

Maaliskuu

5.3. TäsmäViljely-foorum, Astrum-keskus, Salo
7.–8.3. Kone Savotta/Vanhan Savotan Vanhan Ajan Metsäperinnepäivät, Pälkäne
10.–14.3. Conexpo-Con/Agg, Las Vegas, USA
13.–14.3. Komiat Konepäivät, Seinäjoki
17.–19.3. Konepaja-messut, Messukeskus, Tampere
20.–21.3. Konekaupan Villi länsi, Turun alue
21.–25.3. Samoter, Verona, Italia
27.–28.3. Telakonepäivät, Humppila
27.–28.3. Ryskypäivät, Ylivieska

Huhtikuu

3.–4.4. Mansen Mörinät, Tampere
24.4. Syökerin Sauhut ja Nummituvan Romppeet, Vihtijärvi
24.–25.4. Oulun Oikiat Konepäivät, Oulu

Toukokuu

2.–3.5. Classic Motorshow, Lahti
3.–4.5. Proforest, Haapavesi
15.–16.5. Lakeus Messut, Kauhava
20.–21.5. Yhdyskuntatekniikka-messut, Turku
23.–24.5. Paukepäivät, Sastamala

Kesäkuu

4.–6.6. Svenska Maskinmässan, Tukholma , Ruotsi
6.6. Haverin Konepäivät, Viljakkala
7.6. Minkiön Mobiilipäivä, Minkiön asema, Jokioisten Museorautatie
13.–14.6. Suur-Jämsän Ajot ja Perinnepäivät, Jämsä
13.–14.6. Wanha Willlähti Perinnepäivät, Nastola
27.–28.6. Traktoritapahtuma, Loppi

Heinäkuu

2.–4.7. Farmari-maatalousnäyttely, Mikkeli
3.–5.7. Waltakunnalliset Weteraanikonepäivät, Oululainen
4.–5.7. Kaikkien Aikojen Maatalousnäyttely, Punkalaidun
11.7. Wanhat Koneet Vahojärvellä, Parkano
11.–12.7. Puhoksen Perinnepäivät, Kitee
17.–19.7. Harrasteajoneuvotapahtuma, Kuhmo
18.7. Veteraanikonepäivä, Maalahti
18.–19.7. Teuron Tekniikkatapahtuma, Tammela
25.–26.7. Sirpistä Puimuriin, Isokyrö

Elokuu

1.–2.8. Katteluksen Perinnepäivät, Alavus
7.–9.8. Harrasteajoneuvotapahtuma, Nurmes
29.–30.8. Tupaswillan Perinnepäivät, Laukaa
29.–30.8. Vanhan Ajan Päivät, Ruotsinpyhtää
29.–30.8. Sawolaeset Perinnekonepäewät, Iisalmi

Syyskuu

5.–6.9. Rauta ja Petrooli, Riihimäki