logoKoneviesti -> Kuvalliselle sivustolle

Mene sisältöön

 
 
 

Sisältö

Ensimmäiset Venäjällä valmistetut CNH-puimurit asiakkaille

13.9.2010
CNH:n ja Kamazin yhteinen tehdas Tatarstanin Nabereshnie Zhelnyssä on toimittanut jälleenmyyjänsä kautta ensimmäiset valmistamansa puimurit kahdelle asiakkaalleen Krasnojarskiin.
ZAO Nazarovskoje -niminen tila osti 15 CSX7080 -puimuria. Suurtilan viljelyalue on 65000 hehtaaria. Lisäksi siihen kuuluu 50000 lihasian sikala ja 18000-päinen karja. Puolet peltoalasta on varattu öljykasvien ja maissin tuotantoon, toinen puoli kotieläinten rehuntuotantoon. Tilalla on entuudestaan NH T9060-traktori, johon ollaan oltu tyytyväisiä.
Toinen asiakastila, ZAO Solgonskoje on hieman kokonaispinta-alaltaan pienempi, 29000 hehtaaria. Sinne myytiin viisi CSX7080-puimuria. Noin 22000 hehtaarin alalla kasvatetaan viljaa, lopuilla 7000:lla rehua karjalle. Rehunkorjuuseen siellä on viisi New Holland FR 9060 -ajosilppuria.
Puimureilla korjataan kauden aikana 600–1000 hehtaaria.
Zapsibhlebproduct -nimisellä New Holland -jakeluyhtiöllä on kaikkiaan 8 myyntipistettä Luoteis-Venäjällä ja niissä kaikkiaan 18 huoltoautoa.

Sivun alkuun

 
 

Alatunniste